بخش گوارش و کبد  

بخش گوارش و کبد بر تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های مربوط به دستگاه گوارش و کبد تمرکز دارد. این شامل طیف گسترده ای از بیماری ها از جمله رفلاکس اسید، زخم معده، بیماری التهابی روده (IBD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سرطان کبد و لوزالمعده و بیماری های کیسه صفرا می شود.

در این بخش از روش های مختلف تشخیصی و درمانی از جمله آندوسکوپی، کولونوسکوپی، مانومتری و ERCP استفاده می شود.

آندوسکوپی

آندوسکوپی یک روش معاینه داخلی دستگاه گوارش با استفاده از یک لوله نازک و انعطاف پذیر به نام آندوسکوپ است. آندوسکوپ دارای یک دوربین و نور است که به پزشک اجازه می دهد تا داخل مری، معده و روده کوچک را مشاهده کند. آندوسکوپی می تواند برای تشخیص، نمونه برداری و درمان ضایعات مانند پولیپ و تومور استفاده شود.

کولونوسکوپی

کولونوسکوپی نوعی آندوسکوپی است که برای معاینه داخل روده بزرگ و راست روده استفاده می شود. کولونوسکوپی می تواند برای تشخیص، نمونه برداری و برداشتن پولیپ و تومور، و همچنین برای غربالگری سرطان روده بزرگ استفاده شود.

مانومتری

مانومتری یک آزمایش برای اندازه گیری فشار مری و مری است. این آزمایش می تواند برای تشخیص بیماری هایی مانند آشالازی (مشکل در بلع) و اسپاسم مری استفاده شود.

ERCP

ERCP مخفف کلانژیوپانکreatography رتروگراد اندوسکوپیک است. این یک روش تصویربرداری است که برای بررسی مجاری صفرا و لوزالمعده استفاده می شود. ERCP می تواند برای تشخیص و درمان انسداد مجاری صفرا و لوزالمعده، مانند سنگ کیسه صفرا، استفاده شود.

علاوه بر این روش ها، بخش گوارش و کبد طیف گسترده ای از خدمات دیگر از جمله مشاوره تغذیه، درمان endoscopy، و مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری celiac را ارائه می دهد.

اگر دچار علائم گوارشی مانند درد شکم، سوء هاضمه، اسهال یا یبوست هستید، مهم است که برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.